آموزش اسکرچ

اسکرچ چیست

مخاطبین اسکرچ چه کسانی هستند!؟

در مقاله‌ی آموزشی معرفی اسکرچ – Scratch توضیح دادیم که اسکرچ یک زبان برنامه نویسی تصویری است که توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

به علاوه اشاره کردیم که ترجمه ی این زبان توسط آکادمی ایران اسکرچ به زبان فارسی تکمیل و بازبینی شده است و با انجام این کار سن آموزش برنامه نویسی در کشور کاهش یافته است.

سوالی که پیش می آید این است که:

 مخاطبین اسکرچ چه کسانی هستند!؟

در حقیقت کودکان و نوجوان ۸ تا ۱۶ ساله مخاطبین اصلی این زبان هستند اما این زبان تنها مختص کودکان نیست بلکه تمامی بزرگسالان، والدین و مربیانی که علاقه مند به یادگیری برنامه نویسی هستند نیز می توانند با یادگیری اسکرچ برنامه نویسی را شروع کنند . این زبان برای آن دسته از افرادی که با هیچ یک از زبان های برنامه نویسی آشنایی ندارند و تمایل دارند که مفاهیم برنامه نویسی را یاد بگیرند نیز مفید می باشد.

به علاوه کودکان ۵ تا ۷ ساله نیز می توانند از اسکرچ جی آر – Scratch JR یا اسکرچ جونیور استفاده کنند .

اسکرچ جی آر یک نسخه‌ی ساده شده از اسکرچ است که کودکان با استفاده از قطعه کدهایی که به صورت نمادین هستند و هیچ گونه عبارت نوشتاری ندارند، علاوه بر این‌که مفاهیم برنامه نویسی را یاد می گیرند، بازی ها و داستان های مورد نظر خود  را می سازند.

کودکان و نوجوانان با گذراندن دوره های آموزشی آکادمی ایران اسکرچ قادر خواهند بود در زمان استفاده از گوشی، تبلت و یا لپ تاپ به جای بازی، برای خود بازی بسازند. به علاوه با افزایش قدرت تحلیل، نوجوانان می توانند در حل مسائل درسی از جمله ریاضی و علوم موفق تر باشند و از دانش برنامه نویسی در یادگیری دروس مختلف بهره ببرند و در نهایت بتوانند ربات ها را برنامه نویسی کنند.

همه‌ی افراد می توانند به راحتی با یادگیری این زبان برنامه نویسی، برنامه ها، بازی ها، انیمیشن ها و داستان های تعاملی و ایده های خود را برنامه نویسی کنند و بسازند.

در آینده ایی نزدیک این زبان به علت سهولت در آموزش و یادگیری جایگزین مناسبی برای بسیاری از زبان های برنامه نویسی خواهد شد. به گونه ای که افراد با آموزش این زبان از کودکی علاوه بر اینکه مهارت حل و تحلیل مساله و قدرت تمرکز پیدا می کنند یک مهارت کاربردی را نیز یاد می گیرند که باعث افزایش خلاقیت و رشد ذهنی آنان می گردد.

آکادمی ایران اسکرچ مفتخر است با تکمیل و بازبینی ترجمه‌ی اسکرچ به زبان فارسی و پیشتاز بودن در برگزاری دوره های حضوری و آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان و والدین آینده نگر ، تهدیدهای فضای مجازی را به فرصت تبدیل نموده است. علاوه بر دوره های حضوری شما عزیزان می توانید به رایگان از آموزش های مجازی پایگاه دانش و فناوری این آکادمی بهره ببرید.

برای یادگیری اسکرچ از سطح مقدماتی تا پیشرفته کافی است تنها به دسته بندی آموزش اسکرچ در پایگاه فناوری و آموزش مشاهده نمایید و از آموزش ها استفاده کنید.

امتیاز مطلب

امتیاز کارشناسان به این مطلب

مجموع امتیاز

اسکرچ چیست؟ نام یک زبان برنامه نویسی کودکان و نوجوانان و برنامه‌ی مخصوص کدنویسی است که به صورت آنلاین یا آفلاین و به صورت رایگان قابل استفاده می باشد.

به این مطلب قلب و امتیاز بدهید ؛ امتیاز کاربران ۴٫۸۸ ( ۱۰ رای تاکنون)
برچسب ها
نمایش بیشتر

سردبیر آکادمی ایران اسکرچ

یادگیری برنامه نویسی توسط کودکان و نوجوانان ایرانی گامی است در جهت توانمندی و موفقیت در زندگی. در این مسیر همراه شما هستیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن