آموزش اینترنتآموزش های کاربردی فناوری

اینترنت چیست؟

اینترنت یک سیستم بزرگ و جهانی تشکیل شده  از انسان،  اطلاعات و رایانه است، شبکه یا گروهی است که در آن میلیون ها کامپیوتر از سراسر جهان به هم متصل شده می شوند. از اینترنت برای ارتباط و تبادل اطلاعات در فرم های مختلف استفاده می شود می توانید نامه ها و انواع مختلف فایل ها را به شخص دیگری بفرستید.فرستادن نامه و فایل از طریق Email صورت می گیرد. با استفاده از Chat میتوان همانند تلفن نوشتاری با افراد دیگر ارتباط بر قرار کرد .علاوه بر این در این شبکه میتوانید به خرید کتاب یا پیدا کردن کار از آن استفاده کرد.

اکثر وسایل اطرافم ما دارای اینترنت هستند به طور خلاصه اینترنت راهی ارتباطی میان دنیای واقعی و مجازی است. در طی سفر خود در دنیای اینترنت ممکن است با چیزهایی مفید یا غیر مفید برخورد کنید.

اینترنت به انواع بسیار گوناگونی از سرویس‌های مخابراتی، از خطوط ساده تلفنی گرفته تا کابل‌های نوری پر سرعت و کانال های ماهواره ای، متکی است. اگر این کانال‌های مخابراتی را بزرگراه اینترنت بدانیم، مسیریاب‌ها routers کامپیوترهایی که بر انتقال اطلاعات بین نقاط مختلف نظارت می‌کنند، پلیس‌های ‌ر‌اهنمایی آن هستند.

امکانات لازم جهت استفاده از اینترنت ؟

۱-کامپیوتر
Modem-2 و بعضی انواع اتصال اینها تجهیزات پایه و استاندارد هستند ولی این تجهیزات برای برقراری تماس کافی نیست و احتیاج به تلفن داریم .
۳-تلفن 
در مورد Internet ، کامپیوتر، مودم و ارائه کنندگان سرویس اینترنت و اتصال تلفنی نیازهای اولیه هستند ذکر عبارت نیاز اولیه برای تجهیزات به معنای مهم نبودن آنها نیست بطور کلی  هر چه مقدار RAM سرعت پردازنده و سرعت Modem بیشتر باشد سرعت بیشتر خواهد بود.

امتیاز مطلب

امتیاز کارشناسان به این مطلب

مجموع امتیاز

اینترنت چیست ؟

به این مطلب قلب و امتیاز بدهید ؛ امتیاز کاربران ۴٫۵۵ ( ۱ رای تاکنون)
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن